Ke správnéme chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

STŘÍBRNÁ MINCE 1 OZ DRAGON RECTANGLE 2021

1 242,00 Kč
S DPH
Počet
skladem ihned k dodání

Cena výkupu:

494,66 Kč S DPH

Nominál: 1 AUD

Velikost: 47,6 x 27,6 mm

Hmotnost: 31,1 g

Ryzost: 999/1000 Ag

Emise: 2021

Náklad: 250.000 ks

Země původu: Austrálie

Ražba: Petrh Mint

Stříbrná mince 1 Oz Dragon Rectangle 2021

                  

Číně má uctívání draků dlouhou tradici v celé společnosti. Draci byli spojováni s vodními a vzdušnými živly, s dobrem a s vrcholným představitelem řádu. Čínské vládnoucí dynastie se považovaly za potomky nebeského draka a spojovaly s draky svůj vznik.  

Draci se v základním pojetí mohou rozlišovat na dobré a zlé. Tradice prospěšných draků je převážně v Číně, kde je drak symbolem moci a deště. Draci jsou spojováni s BOHATSTVÍM a MAJETKEM, který zpravidla ochraňují ve svých slujích. 

         

V tradičně křesťanském pojetí se úspěšným soubojem s drakem vyznamenali SVATÝ JIŘÍ či ARCHANDĚL GABRIEL.

Rubová strana mince nese starověký motiv čínského draka s rozevřenými pařáty na atypickém obdélníkovém formátu RECTANGLE, dále značku mincovny a iniciály autora „LB“, kterým je uznávaný Lucas Bowers.

                                           

Lícní strana mince nese portrét královny Alžběty II. (autor Jody Clark) s nápisem "ELIZABETH II. " (královny z milosti boží), AUSTRALIA a uvedením váhy, ryzosti nominální hodnoty mince "1 DOLLAR".

Dodáváme originální balení přímo z mincovny. Mincí máme více. 

   

Standardně doručujeme dopravu prostřednictvím České pošty formou pojištěného cenného psaní. Platba při převzetí nebo bankovním převodem.

            

Jsme prodejcem s registrací u Puncovního úřadu ČRručíme za původ a originalitu veškerého námi nabízeného zboží.