Ke správnéme chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

STŘÍBRNÁ MINCE 10 OZ VALIANT 2021

9 589,00 Kč
S DPH
Počet

Cena výkupu:

5 552,32 Kč S DPH

STŘÍBRNÁ MINCE 10 OZ  VALIANT 2021

Přinášíme Vám originální minci. Tato elegantní a vysoce žádaná mince je ražena Britskou královskou mincovnou, která razí investiční mince ze zlata, stříbra a platiny. Autoři návrhu mince jsou Jody Clark a Etienne Millner. Mince neobsahují žádné jiné kovy, jen čisté stříbro. Je zaručen obsah kovu (v trojských uncích) a absolutní ryzost nejčistšího 99.99% stříbra.

 

 

10 OZ VAILANT 2021 (SVATÝ JIŘÍ)Motiv této výjimečné mince je inspirován příběhem SVATÉHO JIŘÍ a jeho souboje s drakem, který se stal známým po celém světě. SVATÝ JIŘÍ je symbolem odvahy a statečnosti.

SVATÝ JIŘÍ (staročesky Juří) byl podle křesťanské hagiografie římský voják pocházející z Anatolie, dnešního Turecka, který byl uctíván jako mučedníkVýchodní církve jej označují jako archimučedníka. Je jedním ze čtrnácti svatých pomocníků. Je zvěčněn v „Legendě o sv. Jiří a draku“, kde je vylíčen jako drakobijceSVATÝ JIŘÍ je patronem AnglieČerné HoryEtiopieGruzieKanadyKatalánskaŘeckaSrbskaBarcelonyBejrútuFreiburguIstanbuluJanovaLondýnaLublaněMoskvyVysokého Mýta a také mnoha profesí, organizací a nemocných lidí.

 

 

Rub mince

Zobrazuje známou scénu z klasické legendy nově zpracovanou sochařem Etiennem MillneremSVATÝ JIŘÍ na koni zasazuje kopím smrtelnou ránu drakovi. Provedení mince kombinuje gravírované a matné prvky. Pro pozadí vnitřního prostoru mince je použita jemná dekorativní rytina giloš (Guilloche), která celému motivu dodává potřebnou hloubku. Ve spodní části motiv doplňuje rok emise "2021" a v horní částí údaje o váze a ryzosti "10 oz FINE SILVER 999.9".
 

Líc mince

zobrazuje tradiční portrét nejdéle vládnoucí panovnice britského impéria Alžběty II. s nápisem "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominální hodnotu "10 POUNDS".

Dodáváme originální balení přímo z mincovny. Mincí máme více. 

 

Standardně doručujeme dopravu prostřednictvím České pošty formou pojištěného cenného psaní. Platba při převzetí nebo bankovním převodem.

 

Jsme prodejcem s registrací u Puncovního úřadu ČR, ručíme za původ a originalitu veškerého námi nabízeného zboží.