Ke správnéme chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

STŘÍBRNÁ 2 OZ MINCE THE QUEEN´S BEASTS THE LION OF ENGLAND 2016

2 771,00 Kč
S DPH
Počet
skladem ihned k dodání

Cena výkupu:

988,79 Kč S DPH

Nominál: 5 GBP

Průměr: 38,61 mm

Hmotnost: 62,2 g

Ryzost: 999/1000 Ag

Emise: 2016

Země původu: Velká Británie

Mincovna: Britská královská mincovna

Stříbrná investiční mince o váze 2 Oz (62.2 g) v ryzosti nejčistšího 99,99% stříbra vydaná Britskou královskou mincovnou v roce 2016 je první mincí ze série "The Queen´s Beasts", jenž je věnována deseti heraldickým zvířatům královny Alžběty II. - lev Anglie, Gryf Edwarda III., sokol Plantagenetů, černý býk vévodů z Clarence, Yale Beaufortu, bílý lev Mortiméru, bílý chrt Richmondu, červený drak Walesu, jednorožec Skotska a bílý kůň Hannoveru.

Rub

zobrazuje řvoucího lva s královskou korunou na hlavě. Přední tlapou drží čtvrcený erbovní štít Spojeného království Velké Británie - tři kráčející leopardi, jako znak Anglie, červený lev ve skoku, jako znak Skotska a harfa, jako znak Severního Irska. Okruží mince doplňuje nápis "LION OF ENGLAND", údaje o váze "2 oz", ryzosti "FINE SILVER, 999.9", roku emise a iniciály autora návrhu "JC".


Líc

nese tradiční portrét královny Alžběty II. od stejného autora, jako rub mince, s nápisem "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a uvedením nominálu "5 POUNDS".

 

Jsme prodejcem s registrací u Puncovního úřadu ČR, ručíme za původ a originalitu veškerého námi nabízeného zboží.