Ke správnéme chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

STŘÍBRNÁ MINCE 2 OZ RAMESSES II 2017 AFTERLIFE

1 706,00 Kč
S DPH
Počet
Na objednávku do 10 pracovních dnů.

Cena výkupu:

989,03 Kč S DPH

Nominál:     1000 FRANCS CFA
Průměr:       42 mm
Tloušťka:     4,75 mm
Hmotnost:   62,2 g (2 Oz)
Ryzost:         999/1000 Ag
Emise:          2017
Náklad:        25 000 ks
Země původu: Čadská republika
Mincovna: Scottsdale Mint

STŘÍBRNÁ SBĚRATELSKÁ MINCE 2 OZ RAMESSES II 2017 afterlife

REPUBLIQUE DU TCHAD - tato mince byla vydána Čadskou republikou, ale byla ražena americkou mincovnou Scottsdale Mint s ryzostí nejčistšího 999,9/1000 stříbra. Mince byla ručně kartáčovaná povrchovou úpravou antique, která vychází v rámci série The Egyptian Relic (Egyptské relikvie).

 

 

Tato 2 uncová mince je ražena jako zákonné platidlo s nominální hodnotou 3000 FRANCS CFA.

 

Rub mince

Nese vyobrazení Ramesse II., Velikého, kde je jeho tvář nahrazena lebkou symbolizující posmrtný život. Výjimečný faraon vládl 66 roků, měl asi 200 žen, se kterými zplodil více než 100 dětí. Za své dlouhé a úspěšné vlády dokázal postupně stabilizovat celou říši, která se vyznačovala fungující strukturou stání správy, dobře vycvičenou armádou, zabezpečením obchodních cest, propracovaným systémem zásobování obyvatelstva, státní správy i armády a v neposlední řadě řadou monumentálních staveb. Jeho zachovalá mumie spočívá v Egyptském muzeu v Káhiře

Líc mince

Zobrazuje státní znak Čadské republiky nad kterým je nápis "REPUBLIQUE DU CHAD", na minci jsou také zobrazeny údaje o váze, ryzosti, ročníku emise a nominální hodnota.

 

Dodáváme originální balení přímo z mincovny, viz fotodokumentace. Mincí máme více.

Standardně doručujeme dopravu prostřednictvím České pošty formou pojištěného cenného psaní. Platba při převzetí nebo bankovním převodem.

Jsme prodejcem s registrací u Puncovního úřadu ČR, ručíme za původ a originalitu veškerého námi nabízeného zboží.