Ke správnéme chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

STŘÍBRNÁ MINCE 2 OZ HORUS 2016

1 933,00 Kč
S DPH
Počet
Na objednávku do 10 pracovních dnů.

Cena výkupu:

988,79 Kč S DPH

Nominál:     1000 FRANCS CFA
Průměr:       40 mm
Tloušťka:     4,75 mm
Hmotnost:   62,2 g (2 Oz)
Ryzost:         999/1000 Ag
Emise:          2016
Náklad:        50 000 ks
Země původu: Čadská republika
Mincovna: Scottsdale Mint

STŘÍBRNÁ SBĚRATELSKÁ MINCE 2 OZ HORUS 2016

REPUBLIQUE DU TCHAD - tato mince byla vydána Čadskou republikou, ale byla ražena americkou mincovnou Scottsdale Mint s ryzostí nejčistšího 999,9/1000 stříbra. Mince byla ručně kartáčovaná povrchovou úpravou antique, která vychází v rámci série The Egyptian Relic (Egyptské relikvie).

 

 

Tato 2 uncová mince je ražena jako zákonné platidlo s nominální hodnotou 1000 FRANCS CFA.

 

Rub mince

Nese klasické vyobrazení staroegyptského boha nebes, slunce a světla Hóra se sokolí hlavou. Horus byl prvním faraonem Egypta s titulem "Sjednotitel Dvou zemí" a všichni ostatní faraoni byli považováni za jeho převtělení. Jeho v bitvě ztracené oko (nahrazené bohem měsíčního svitu Chonsem okem stříbrným) se stalo stalo symbolem ochrany celého Egypta a jedním z nejdůležitějších symbolů moci - tzv. "Horovo oko".

Líc mince

Zobrazuje státní znak Čadské republiky nad kterým je nápis "REPUBLIQUE DU CHAD", na minci jsou také zobrazeny údaje o váze, ryzosti, ročníku emise a nominální hodnota.

 

Dodáváme originální balení přímo z mincovny, viz fotodokumentace. Mincí máme více.

Standardně doručujeme dopravu prostřednictvím České pošty formou pojištěného cenného psaní. Platba při převzetí nebo bankovním převodem.

Jsme prodejcem s registrací u Puncovního úřadu ČR, ručíme za původ a originalitu veškerého námi nabízeného zboží.