Ke správnéme chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

STŘÍBRNÁ MINCE 5 KG NOEMOVA ARCHA 2022

110 145,00 Kč
S DPH
Počet
na objednávku, dodání první polovina června

Cena výkupu:

79 476,23 Kč S DPH

STŘÍBRNÁ MINCE 5 KG ARCHA NOEMOVA


S ryzostí 9 999/10 000 Ag dodáváme tuto limitovanou edici opravdu TĚŽKÉ MINCE v originálním plastovém obalu a v DŘEVĚNÉM POUZDŘE přímo z mincovny.  
Autorem je Eduard Kurghinyan.

 

Stříbrná investiční mince ARCHA NOEMOVA je ražena od roku 2011.

 

Tato výjimečná 5 KG mince je ražena jako zákonné platidlo s nominální hodnotou 20 000 DRAM.

Biblický příběh NOEMOVY ARCHY je založen na posvátném uchování života, jeho hodnot a tradic.  Touto celosvětově oblíbenou mincí příběh pokračuje a Vy se stáváte jeho součástí.

Lícní strana mince zobrazuje státní znak Arménie, hmotnost, ryzost, nominální hodnotu a rok ražby. Kolem státního znaku je nápis Arménská Republika v angličtině a v arménštině.

Centrálním motivem rubové strany mince je mýtická NOEMOVA ARCHA plující po zvolna klesající vodní hladině obklopující arménskou horu ARARAT. V popředí mince letí holubice oznamující konec potopy s pověstnou olivovou ratolestí v zobáku, kniha GENESIS, kapitola 7-8. Motiv ohraničuje nápis ARCHA NOEMOVA v angličtině a arménštině.

 

Dodáváme originální balení přímo z mincovny. Mincí máme více. 

 

Standardně doručujeme dopravu prostřednictvím České pošty formou pojištěného cenného psaní. Platba při převzetí nebo bankovním převodem.

 

Jsme prodejcem s registrací u Puncovního úřadu ČR, ručíme za původ a originalitu veškerého námi nabízeného zboží.