Ke správnéme chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

STŘÍBRNÁ MINCE 5 oz SFINGA HATŠEPSUT 2019

4 058,00 Kč
S DPH
Počet
Na objednávku do 10 pracovních dnů.

Cena výkupu:

2 471,99 Kč S DPH

Ryzost: 999

Hmotnost: 5 oz (155,52 g)

Tloušťka: 11,8 mm

Průměr: 41 mm

Hrana: hladká patinovaná

Náklad: 20 000 ks

Stříbrná mince 5 oz Sfinga Hašepsut 2019

REPUBLIQUE DU TCHAD - tato mince byla vydána Čadskou republikou, ale byla ražena americkou mincovnou Scottsdale Mint s ryzostí nejčistšího 999,9/1000 stříbra. Mince byla ručně kartáčovaná povrchovou úpravou antique, která vychází v rámci série The Egyptian Relic (Egyptské relikvie).

Tato 5 uncová mince je ražena jako zákonné platidlo s nominální hodnotou 3000 FRANCS CFA.

Rub mince

Zobrazuje zobrazuje královnu Hatšepsut, která je zpodobněna jako sfinga, což je tradiční staroegyptský způsob zvěčnění faraona. Socha sfingy s tváří královny, falešným vousem a pokrývkou hlavy Nemes je umístěna na pozadí jejího zádušního chrámu Džeser-Džeseru v Dér el-Bahrí. Ve spodní části mince je umístěn nápis "SPHINX OF HATSEPSUT"..


Líc mince

Zobrazuje státní znak Čadské republiky nad kterým je nápis "REPUBLIQUE DU CHAD", na minci jsou také zobrazeny údaje o váze, ryzosti, ročníku emise a nominální hodnota.

 

Dodáváme originální balení přímo z mincovny, viz fotodokumentace. Mincí máme více.

Standardně doručujeme dopravu prostřednictvím České pošty formou pojištěného cenného psaní. Platba při převzetí nebo bankovním převodem.

Jsme prodejcem s registrací u Puncovního úřadu ČR, ručíme za původ a originalitu veškerého námi nabízeného zboží.