Ke správnéme chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

STŘÍBRNÝ SLITEK 250 G HERAEUS

6 331,93 Kč
S DPH
Počet
k vyzvednutí nebo odeslání do 3-5 pracovních dnů od přijetí platby

Cena výkupu:

4 809,04 Kč S DPH

STŘÍBRNÝ INVESTIČNÍ SLITEK ARGOR - HERAEUS 250 GRAMŮ

Stříbrný investiční slitek je odlit ze stříbra o ryzosti 999/1000 a obsahuje 250 gramů ryzího stříbra. Slitek je na přední straně značen logem producenta, ryzostí a hmotností kovu, na těle zadní strany slitku jsou vyražena drobná loga producenta - písmena AH v kruhu. Vyražena značka MELTER ASSAYER.                                     

Stříbro (chemická značka Ag, latinsky Argentum) je ušlechtilý kov bílé barvy, používaný člověkem již od starověku. Vyznačuje se nejlepší elektrickou a tepelnou vodivostí ze všech známých kovů. Slouží jako součást různých slitin pro použití v elektronickém průmyslu. V zemské kůře se stříbro vyskytuje pouze vzácně. Průměrný obsah činí kolem 0,07–0,1 mg/kg. V mořské vodě činí jeho koncentrace přibližně 3 mikrogramy v jednom litru. Předpokládá se, že ve vesmíru připadá na jeden atom stříbra přibližně 1 bilion atomů vodíku. Největšími světovými producenty stříbra jsou Mexiko, Kanada, Peru, Austrálie a USA. V českých zemích se ve středověku dobývalo značné množství stříbrných rud. Nejznámější lokalitou je patrně Kutná Hora – kromě dobývání a rafinace stříbra zde vznikla i královská mincovna, kde byly raženy známé stříbrné groše.       

                         

Parametry

Materiál:
Stříbro - Ag - Argentum