Ke správnéme chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

STŘÍBRNÁ MINCE 2 OZ QUEEN´S BEAST WHITE HORSE 2021

1 913,00 Kč
S DPH
Počet
skladem ihned k dodání

Cena výkupu:

988,92 Kč S DPH

Nominál: 5 GBP

Průměr: 38,61 mm

Hmotnost: 62,2 g

Ryzost: 999/1000 Ag

Emise: 2020

Země původu: Velká Británie

Mincovna: Britská královská mincovna

Stříbrná investiční mince o váze 2 Oz (62,2 g) v ryzosti nejčistšího 99,99% stříbra vydaná Britskou královskou mincovnou pro rok 2020 je devátou mincí ze série "The Queen´s Beasts", jenž je věnována deseti heraldickým zvířatům královny Alžběty II. - lev Anglie, Gryf Edwarda III., sokol Plantagenetů, černý býk vévodů z Clarence, Yale Beaufortu, bílý lev Mortimerů, bílý chrt Richmondu, červený drak Walesu, jednorožec Skotska a bílý kůň Hannoveru.

 

Rub 

zobrazuje vzpínajícího se koně jako ušlechtilé a silné zvíře. U jeho kopyt se tyčí na čtvrtiny dělený erbovní štít Království Velké Británie a Irska. První čtvrtina štítu zobrazuje leopardy Anglie a skotského lva, druhá čtvrtina heraldické lilie "fleur-de-lis" Francie, třetí čtvrtina irskou harfu a poslední čtvrtina nese erb hannoverské dynastie. Okruží motivu zdobí nápis "WHITE HORSE OF HANOVER", údaje o váze "2 oz", ryzosti "FINE SILVER, 999.9", roku emise "2020" a iniciály autora návrhu "JC".

Líc

zobrazuje tradiční portrét královny Alžběty II. od stejného autora, který navrhl rub mince, s nápisem "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a uvedením nominálu "5 POUNDS".

Standardně doručujeme dopravu prostřednictvím České pošty formou pojištěného cenného balíku. Platba při převzetí nebo bankovním převodem. 

 

                    

 

Jsme prodejcem s registrací u Puncovního úřadu ČR, ručíme za původ a originalitu veškerého námi nabízeného zboží.