Ke správnéme chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

STŘÍBRNÁ MINCE 250 G SVATÁ HELENA

5 719,00 Kč
S DPH
Počet
skladem ihned k dodání

Cena výkupu:

3 974,54 Kč S DPH

Nominál: 10 GBP

Rozměry: 90,5 mm x 46,4 mm x 7 mm

Síla: 2,8 mm

Hmotnost: 250 g

Ryzost: 999/1000 Ag

Emise: 2021

Země původu: Svatá Helena  

250 g stříbrná investiční mince ST HELENA 2021 ve tvaru slitku

 

Využijte šanci k nákupu formou aukce.

 

Fotodokumentace je autentická, investiční mince i slitky pro Vás máme k dispozici na Praze 2, kde si je můžete osobně prohlédnout, na místě zaplatit a odvézt. Zboží také doručujeme na adresu v ČR a SR pojištěné na celkovou hodnotu.

 

 

S ryzostí 999,9/ 1 000 Ag a propracovanou uměleckou ražbou je SVATÁ HELENA 250 g JEDINEČNOU INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTÍ. Tuto výjimečnou minci ve tvaru slitku dodáváme ve tvrdé plastové fólii.

Svatá Helena je tropický ostrov sopečného původu v jižním Atlantiku. Od roku 2009 je součástí britského zámořského území s vlastní ústavou a názvem Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha, jehož guvernér spravuje i uvedené okolní ostrovy.

 

Britská Východoindická společnost (anglicky East India Trading Company, Honourable East India Company, Company Bahadur nebo John Company), byla jedna z prvních akciových společností na světě (první byla Vereenigde Oost-Indische Compagnie, Nizozemská Východoindická společnost) a dala britskému kolonialismu specifický ráz. Zakládací charta byla vydána 31. prosince 1600 královnou Alžbětou I. V roce 2010 se stal majitelem britský obchodník indického původu, Sanjiv Mehta. Společnost má sídlo v Londýně.

 

Tato 250 gramová mince je ražena jako zákonné platidlo s nominální hodnotou 10 POUNDS.

 

Lícní strana

 

s centrálním motivem vyobrazení nejdéle vládnoucí panovnice britského impéria Alžběty II. hledící vpravo, imperiální koruny, dále nese nápisy „ST HELENA, HM QUEEN ELIZABETH II“, nominální hodnotu „10 £ “, rok ražby „2021“, informace o váze a ryzosti.

 

 

Rubová strana

 

nese logo a jméno legendární Britské Východoindické společnosti „EIC“, nádhernou rytinu dobového dvojstěžníku pod plnými plachtami na pozadí vzdouvajícího se moře protkaného sítí poledníků a rovnoběžek. Mince nese nápis „THE EAST INDIA COMPANY LONDON“.

 

 

 

Dodáváme originální balení přímo z mincovny, viz fotodokumentace. Osobní převzetí je možné v Praze, po dohodě také jinde v ČR. Standardně doručujeme prostřednictvím České pošty formou pojištěného cenného balíku. Platba při převzetí nebo bankovním převodem.

Jsme prodejcem s registrací u Puncovního úřadu ČR, ručíme za původ a originalitu veškerého námi nabízeného zboží.